Zápisník starostu 2

Zápisník starostu 2

Jednou z mojich priorít je informovanosť a otvorenosť. A tak je tu môj druhý zápisník starostu. Tomuto som/sme sa venovali za posledné obdobie.

U Čemernim vešelo

Už tradičný folklórny festival „U Čemernim vešelo“ sa tento rok uskutočnil v sobotu 29. júna. Opäť ponúkol kvalitný program aj s medzinárodnou účasťou. Na festivale sa predstavila aj folklórna skupiny Užhorod z Užhorodu. Tento rok sme naplno využili zrekonštruované námestie pred obecným úradom, postavili sme obecný stan, pridali doň osvetlenie. Pre každú skupiny bol na úrade označený a pripravený priestor, minerálka, rovnako sme sa postarali o vás návštevníkov – guláš, voda, klobáska. Musím skromne konštatovať, aj z vašich reakcií, že práve postavený stan dodal podujatiu „šmrnc“.

Touto cestou sa chcem za spoluprácu poďakovať hlavnému organizátorovi a to FSS Čemerňake. Poďakovať sa chcem poslancom OZ, konkrétne Tomášovi Melegovi, Ivete Holejovej, Štefanovi Miklošovi. Za skvelý obecný guláš Petrovi Čekanovi. Poďakovanie patri aj pracovníkom obecného úradu, ale aj ďalším, ktorí pomohli pri stavaní pódia a stanu, príprave lavičiek, upratovaní a pod. ĎAKUJEM.

Voľby prezidenta, a europoslancov

Voľby som zažil ako okrskár, ako kandidát, tentokrát som mal možnosť ich „zažiť“ ako starosta. Najskôr tie prezidentské, potom voľby do Európskeho parlamentu. Školenie, doprava materiálov, zvolanie okrskovej komisie, samozrejme dlhá volebná sobota a starostlivosť o to, aby všetko prebehlo v poriadku. Boli to zaujímavé dni.

Kosiš, kosim, kosíme...

Po zimnej údržbe prišla na rad tá jarná a letná – kosenie, strihanie, upratovanie. Na úvod sa musím ospravedlniť, keďže zo začiatku aj z dôvodu nepriaznivého počasia a nedostatku ľudí nešlo kosenie podľa plánu (hlavne čo sa týka cintorína).
Dnes sme už aj vďaka posile dobehli zameškané. Dokonca sa venujeme častiam obce, ktorým sa nevenovala až taká pozornosť. Verím, že tuto pozitívnu zmenu oceníme všetci, keďže cieľom je naozaj pekná a upravená obec.