Obchvat Bratislavy? Výsmech SMERU regiónom Slovenska...

Obchvat Bratislavy? Výsmech SMERU regiónom Slovenska...

Vláda, ktorá už nemá možnosť riešiť situáciu štrajkujúcich učiteľov a sestričiek, môže pár dní pred voľbami schváliť projekt obchvatu Bratislavy? Áno, môže, sme na Slovensku.

Na úvod chcem napísať, že týmto blogom nechcem vyvolávať vášne medzi východom a západom. Tiež si plne uvedomujem potrebu riešenia zlej dopravnej situácie v Bratislave. Aj keď je otázne, či práve tento obchvat pomôže túto situáciu vyriešiť.

Cieľom môjho blogu je skôr apel na obyvateľov východného Slovenska a regiónov, kde SMER valcuje konkurenciu a  potom SMER valcuje ľudí. Nie, pár miliónov eur, ktoré pán premiér rozdá na výjazdových rokovaniach vlády za veľkých fanfár, nič nerieši. Tieto peniaze neriešia systematicky nezamestnanosť, nízke mzdy, odchod mladých ľudí nie len z regiónov, ale vôbec ich útek z tejto krajiny...

Zatiaľ čo táto vláda odmietala napríklad pomôcť učiteľom a sestričkám, pretože už na to vraj nemá do volieb čas, mala ho dostatok na schválenie výstavby obchvatu Bratislavy v hodnote 1,9 miliardy eur!  Toto považujem za výsmech tejto vlády nie len do tváre štrajkujúcim, ale aj do tváre obyvateľom regiónov, ktorí márne čakajú na dostavbu D1, či rýchlostných ciest R2 a R3.

Bol to pritom práve SMER, ktorý sľuboval dostavbu diaľnice D1 do Košíc do roku 2010. Bol to tiež SMER, ktorý zastavil plány výstavby rýchlostnej cesty R9 na trase Prešov – Humenné – Snina, teda naprieč najchudobnejším regiónom Slovenska.

Nenapadá mi nič iné, lento, že je to zámer. Chudobnejší región bude vždy viac načúvať premiérovi, ktorý rozdáva naše peniaze. Stali sme sa, my, obyvatelia chudobnejších regiónov, obeťou tejto „sociálnej“ vlády, tejto propagandy, ktorá  nepotrebuje skutočne riešiť nezamestnanosť, nízke mzdy,  či zjednodušenie podnikania. Pretože im nezamestnaní  a ľudia s nižšími príjmami vyhovujú. Komu by potom mohli rozdávať tie ich odrobinky v podobe „sociálnych balíčkov“?

SaS ponúka inú cestu. Namiesto nezmyselného prerozdeľovania, chce nechať viac peňazí Vám v peňaženkách. Pretože práve to je najlepšia sociálna politika. O tom je náš program Agenda 2020.

Povedzme konečne dosť asociálnej politike tejto vlády, zhoďme pomyselné putá na rukách malých a stredných podnikateľov! A dajme SMERU na východe a v ďalších regiónoch STOPKU! Príležitosť máme už 5. marca.